Obróbka chemiczna

Proces wędzenia (amoniakowania, czernienia) drewna – ciekawe kolorystycznie efekty uzyskuje poddając procesowi drewno dębowe lub akacjowe. Proces amoniakowania znany i stosowany jest od przeszło 30 lat co gwarantuje pewność że uzyskane drewno jest trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.

Wędzenie przebiega specjalnie do tego konstruowanych komorach będących pod stałą kontrolą Urzędu Dozoru Technicznego zapewniających bezpieczną prace z amoniakiem dla operatorów komór oraz środowiska.

Dbając o środowisko naturalne corocznie wykonujemy badania emisji amoniaku do atmosfery. Stosowany przez nas proces i jak również oferowane przez nas wyroby posiadają pozytywną opinie Państwowego Zakładu Higieny wraz z dopuszczeniem do stosowania również wewnątrz pomieszczeń.

Proces wędzenia polega na reakcji garbników zawartych w drewnie z gazowym amoniakiem w wyniku czego drewno uzyskuje oczekiwany kolor od ciemno brązowego do czarnego.

Optymalnie dobrane parametry czasu ciśnienia i temperatury dają nam pewność że drewno jest właściwie wybarwione w całej swej objętości dzięki czemu można je wielokrotnie cyklinować nie tracąc nic ze swojego pierwotnego piękna.

Comments are closed.